Zostań wege!

Jest to hasło akcji „Zostań wege na 30 dni” fundancji Viva!, w której bierze udział już 60 028 osób, a mnie zachęciła do zmiany stylu życia niedługo przed końcem zeszłego roku. Zapisując się na to wydarzenie, codziennie dostajesz mailem ciekawostki, naukowe fakty, autentyczne historie oraz przepisy wegetariańskie, masz okazję dowiedzieć się, jak możesz przyczynić się do poprawienia sytuacji wokół nas. Oczywiście powiesz: ,,Ale ja jestem tylko jeden, sam nie zmienię całego świata”; i ja się z tym nie kłócę. Sami nic nie zmienimy. Ale od Ciebie zależy, jak na to spojrzysz.

Przyznaję, że mnie świat i społeczeństwo aż tak nie przejmuje. Moje zdrowie również (chociaż to właśnie zdrowie wymienia się jako jedną z największych zalet wegetarianizmu). Mnie najbardziej porusza los zwierząt, które pomimo zapewnień, że są przetrzymywane i – mówiąc wprost – zarzynane w warunkach humanitarnych, tak naprawdę zakażone są większą ilością zarazków niż niejeden bezdomny, a nawet jeszcze bardziej wymęczone. Jeszcze zdrowe osobniki faszerują taką ilością antybiotyków, że te chore nie mają szans na dostanie potrzebnych im leków.

Apeluję o chociażby zastanowienie się. Nad tym, jak to wygląda. Nad tym, przez co niczemu niezawinione zwierzęta przechodzą. Nad tym, jaką zmianę możemy razem zrobić.

Bo warto.

Naprawdę warto.

A zresztą, ustąpię miejsca profesjonalistom. Newsletter akcji Vivy pokaże Wam więcej, niż ja bym kiedykolwiek mogła.

Zapraszam na:

Portal Społeczny Wegetarian – dowiedzcie się o nas więcej!

Wskazówki, jak nie jeść mięsa – to nie jest takie trudne!

Wegański sklep internetowy – świetna, znacznie zdrowsza alternatywa kosmetyków!

Reklamy